close
تبلیغات در اینترنت
نقدی با موسوی

شهرستان درگزکیانوش انصاری از شهرستان درگز

پيام مديريت وبلاگ : با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به سايت شهرستان درگز خوش آمديد . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما در بهتر شدن كيفيت مطالب وبلاگ ياري رسانيد . براي سريع تر رسيدن به مطلب مورد نظر از آرشيو موضوعي استفاده كنيد همچنين ميتونيد به آرشيو مراجعه كنيد. این وبلاگ تازه تاسیس و شروع به کار خواهد کرد؛ لطفا فعلا از آدرس سایت ما استفاده بکنید www.ghalamyaz.com
درباره وبلاگ

لطفا فعلا از آدرس زیر استفاده بکنید مقالات آموزشی و دانلود نرم افزار www.ghalamyaz.com
ایدی مدیر وبلاگ
آرشيو مطالب
موضوعات مطالب
پيوندهاي روزانه
نظر سنجی
لينك دوستان
آمار وبلاگ
» افراد آنلاین : 2
» بازدید امروز : 47
» بازدید دیروز : 7
» هفته گذشته : 71
» ماه گذشته : 428
» سال گذشته : 428
» کل بازدید : 49674
» کل مطالب : 239
» نظرات : 17
پشتیبانی
نقدی با موسوی

به نام خدا

میرحسین موسوی کاندیدای دهمین کرسی ریاست جمهوری ایران بعد از انتخابات دهمین دوره ی ریاست جمهوری با وارد کردن اتهام تقلب و تخلفات گسترده به دولت؛ طرفداران خود  را به خیابان خوانده و از آنها راهپیمائی گسترده و صلح آمیز و اعتراض در چهارچوب قانون را خواستار شد. از آنجا که نه مردم معترض و نه دولت مستقر جنبه ی تجمعات و اعتراضات مسالمت آمیز و قانونی را نداشتند این تجمعات به شورش ها و آشوب های از یاد نرفتنی تبدیل شد که در پی آن خیلی از معترضین، دولت، مردم بی طرف و... خسارات و هزینه هایی را متحمل شدند. این هزینه ها زمانی توجیه پذیر است که دلیل و یا هدف آن مشخص و مفید باشد.

اینکه در انتخابات تخلفاتی صورت گرفته که گرفته ، عده ای بیایند و روز قدس که روز مبارزه با استکبار و استبداد و استعمار است را بر عکس روال گذشته شرکت بکنند و علیه جریان سیاست های نظام حرکت بکنند و شعارهای متضاد بدهند بی شک مسئله ی کوچکی نیست.

 این یعنی نه گفتن به بخشی از سیاست های اصیل نظام که برای مردم معترض و نخبگان و حاکمیت هزینه های سنگینی دارد.

 اینکه سال روز 13 آبان بر خلاف گذشته شعار مرگ بر امریکا را حذف کرده و شعار مرگ بر روسیه داده شود ساده نیست.

 این یعنی متهم کردن حکومت به مستعمره ی روسیه بودن و این یعنی اینکه دیگر ارزش ها و روز های این حکومت برای شعاردهندگان و رهبران آنها بی ارزش است و این یعنی نا فرمانی مدنی!

موسوی به اعتراض به تخلف در انتخابات نافرمانی مدنی می کند؟!!!

اگر واقعن اینگونه باشد؛ می شود گفت موسوی زیاده روی می کند و اعتراض به تخلف در انتخابات راه قانونی هم دارد و یا همان تجمعات ابتدائی نیز کافی بود و دلیلی برای ادامه اعتراضات تا حد نافرمانی مدنی وجود نداشت. از طرفی مردم معترض در خیابان ها شعار های تندی علیه کل نظام می دهند و از برخی شعار ها که معمولن همه گیر هم می شود برمی آید که معترضین اصلن جمهوری اسلامی را رد می کنند  و خواهان حکومتی با ساختار متفاوتند اما موسوی می گوید ولایت فقیه، قانون اساسی و در کل نظام مستقر را به رسمیت می شناسد و قبول دارد و از گفته ها و رفتارش پیداست که ایشان تنها با دولت احمدی نژاد مشکل دارند و انتخابات دهمین دوره ی ریاست جمهوری را مردود می دانند و به رسمیت نمی شناسند..

مواضع میرحسین موسوی و معترضان با هم متفاوت است و موسوی واقعن برای جامعه مشخص نمی کند چه هدفی دارد و چه برنامه ای و چرا؛ و دچار یک بی نظمی ست.

آیا موسوی معتقد است "جمهوری ایرانی حق مسلم ماست" آیا شعارها و رفتار معترضین مسیر مناسبی را طی می کند؟

در این انتخابات دیده شد که موسوی پشت سر خود طرفدارانی دارد که به دلایل و بهانه های خودشان از وی حمایت کردند و شاید از خیلی جهات نیز با هم متفاوت فکر میکنند اما همینک موسوی نه به عنوان یک کاندیدا و نه حتی به عنوان نامزد معترض بلکه به عنوان رهبر یک جنبش اعتراضی پیش می رود اما خودش حتی یک بار این مقام را به رسمیت نشناخته ایشان در بیانیه ها فقط به دولت احمدی نژاد اعتراض می کند.

 اما شعارهای تظاهرکنندگانی که وی را رهبر خود معرفی می کنند کل نظام را نشانه گرفته؛ به نظر می رسد وی باید اصول و اعتقادات و آنچه را که برنامه و خواسته ی اوست باز تعریف کرده تا شفاف سازی بیشتری شود.

 آیا موسوی هنوز هم جمهوری بدون اسلامیت را جمهوری وابسته و اسلام بدون مشروعیت مردمی را تحجر میداند؟

 و یا چون معترضانی که وی را رهبر خود می خوانند جمهوری ایرانی را خواستار است؟

آیا این هزینه هایی که مردم می دهند برای تغییر کل نظام است؟ یا باطل کردن انتخابات؟! یا فشار برای به دست آوردن قدرت؟ یا یک لجبازی بین نخبگان بیش نیست؟ چرا میرحسین موسوی شفاف تر و روشن تر مواضعش را تبیین نمی کند؟

 چرا باید مردم قربانی آن چیزی بشوند که خود هرگز نمی خواستند؟

ادامه ی این روند پر از ابهام، ادامه ی ضربه به ستون های نظامیست که پی آنرا خون بسیاری از مردان و زنان آزاده و شهید آبیاری و استوار کرده اند.

با لحظه ای توقف و اندیشیدن به مسیری که طی کرده ایم و می کنیم و نگاه به آینده ای که برآیند اتفاقاتی ست که ما می سازیم اگر نیتی صادقانه و خیر در کار باشد می توان از گم راه فاصله گرفت و به خیر نزدیک تر شد.

کیانوش انصاری

۸۸/۰۸/۲۰


درباره : <-PostCategory->
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : ,
تعداد بازدید : 200
نوشته شده در : دوشنبه 26 مهر 1389 توسط کیانوش انصاری| لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
صفحات دیگر