close
تبلیغات در اینترنت
رئیس جمهور: عظمت نظام ولايت فقيه از ارتباط با امام معصوم است

شهرستان درگزکیانوش انصاری از شهرستان درگز

پيام مديريت وبلاگ : با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به سايت شهرستان درگز خوش آمديد . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما در بهتر شدن كيفيت مطالب وبلاگ ياري رسانيد . براي سريع تر رسيدن به مطلب مورد نظر از آرشيو موضوعي استفاده كنيد همچنين ميتونيد به آرشيو مراجعه كنيد. این وبلاگ تازه تاسیس و شروع به کار خواهد کرد؛ لطفا فعلا از آدرس سایت ما استفاده بکنید www.ghalamyaz.com
درباره وبلاگ

لطفا فعلا از آدرس زیر استفاده بکنید مقالات آموزشی و دانلود نرم افزار www.ghalamyaz.com
ایدی مدیر وبلاگ
آرشيو مطالب
موضوعات مطالب
پيوندهاي روزانه
نظر سنجی
لينك دوستان
آمار وبلاگ
» افراد آنلاین : 1
» بازدید امروز : 27
» بازدید دیروز : 10
» هفته گذشته : 45
» ماه گذشته : 122
» سال گذشته : 2225
» کل بازدید : 48917
» کل مطالب : 239
» نظرات : 17
پشتیبانی
رئیس جمهور: عظمت نظام ولايت فقيه از ارتباط با امام معصوم است
رئيس جمهور در مراسم تجليل از خادمان قرآن كريم:
عظمت نظام ولايت فقيه از ارتباط با امام معصوم است

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور گفت: اصلا نظام متصل به ولي فقيه يعني دعوت به امام، همه عظمت جمهوري اسلامي كه در همان ولايت فقيه است در ارتباط با امام معصوم است.

محمود احمدی نژاد

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست جمهوري، متن سخنراني محمود احمدي نژاد رئيس جمهور كشورمان در مراسم پانزدهمين و شانزدهمين دوره تجليل از خادمان قرآن كريم كه با حضور آيت الله يزدي رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم و حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و شماري از عاشقان قرآن و اهل بيت عليهم السلام در نهاد رياست جمهوري برگزار شد، به اين شرح است:


بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم
اللهم عجل لوليك الفرج و العافيه و النصر و اجعلنا من خير انصاره و اعوانه و المستشهدين بين يديه

خداي بزرگ را سپاسگزارم اين توفيق را عنايت فرمود لحظاتي را در جمع شما اهالي قرآن باشيم. عزيزاني كه دل و جانشان با قرآن و مفاهيم قرآني در هم آميخته و اراده كرده‌اند كه زندگي قرآني را در پيش بگيرند.
خداي متعال انسان را خلق كرد. همه عالم را هم در خدمت انسان قرار داد. اما از انسان چي خواست. قطعا خلق انسان بيهوده و عبث نبوده است.

قرار است كه انسان كاري انجام دهد.

چي است آن كار؟

انسان بايد يك كاري بكند كه تجلي اسماء الهي بشود. يعني بايد حركت بكند به اوج خوب كار سختي است از خاك و گل درآمدن و به افلاك رسيدن. آيا خدا انسان را تنها گذاشت. بدون يار و ياور و هدايت. آنچه كه امروز در اختيار ما است يك كتاب است. و اين هر دو يك حقيقت است، بايد انسان بر همه عالم حاكم بشود. چگونه مي‌خواهد حاكم بشود؟ قانون آن كجاست؟ و برنامه كدام است؟
قرآن همانطور كه اشاره فرمودند قانون جاري در آينده است در اين كتاب همه چيز و همه علم و حقايق‌ها هست. اما اينكه در اختيار ماست جسم است .روح كدام است؟ روح امام است اين دو از هم جدا شدني نيست.
اگر از هم جدا شد بي‌مفهوم و دو تجلي از يك حقيقت است. قرآن بدون امام كاغذ و حروف است، روح و حقيقت كتاب امام است كتاب بدون امام حقيقتي ندارد. اصلا توحيد بدون امام حقيقتي ندارد.يك قالب و يك جسد است و تجسمي از آن حقايق است كه روحش امام است. جدا شدنش مفهومي ندارد.
مرحوم علامه طباطبايي مي گويد "غيب " امام است و جز امام كس ديگري نمي‌تواند باشد، فرض‌هاي ديگر را در نظر بگيريد ببينيد مي‌تواند چيز ديگري باشد.
عمر ما، زندگي ما، فراز و فرود ما و زندگي تاريخ بشر همه در قرآن است. راه ديگري براي كمال انسان جز از طريق قرآن خدا و امام قرار نداده است. هركس خارج از اين فضا حركت كند خوش خيالي است و هر كس اينها را كنار بگذارد و بخواهد از راه علم به سعادت بشري برسد، علمي نصيبش نمي شود.
امام، حلقه وصل بين زمين و آسمان است.بايد تلاش كنيم علوم قرآني، تعميق در قرآن، انس با قرآن در جامعه گسترش يابد. اما اگر بخواهيم كاري درست و ماندگار باشد بايد با دلدادگي و با ايمان و عشق به امام باشد و الا اثر ندارد. روح قرآن امام و بقيه جسم است. قرآن نازله كتاب آفرينش است. امام نازله حقيقت جاريه درروح حاكم بر آفرينش است. و اين دو با هم جدا نشدني است.
اگر مي خواهيم دل‌ها قرآني بشود بايد ياد امام را زنده كنيم بايد ياد امام زنده بشود. و الا هر كس به راه خود مي رود. دل دادن به امام و توجه به امام بالاتر و والاتر و ارجح تر نسبت به خود كلام است.
بايد از كلام هم به امام برسيم. كسي 50 سال قرآن بخواند اما از مسير قرآن به امام نرسد چه فرقي با كتاب فيزيك و.. دارد؟ممكن است در ظواهر تغييراتي اتفاق بيفتد ولي حقيقتي ندارد. اگر تغيير باشد جز در ارتباط با امام امكان ناپذير است و اصلا امام است كه تجلي و اتم و اكمل خود خداست.
ما مي خواهيم خدا را در قرآن بشناسيم. ديگر بالاتر از اين نداريم. شناخت خداوند بالاترين شناخت است، خدا را جز با امام نمي توان شناخت. خدا را از آيات مي‌شناسيم .
انديشه‌اي كه ما داريم همه حقيقت و حقانيتش به اين است كه همه را به يك حقيقت و امام را به دروازه ورود به همه عالم مي داند و الا با ديگران تفاوتي نداريم. صرف يك اعتقاد نظري در عالم آن مشكلي را حل نمي كند.
مجاهدت‌ها، ماندگاري ها و... همه به خاطر اتصال به امام است و اصلا نظام متصل به ولي فقيه يعني دعوت به امام، همه عظمت جمهوري اسلامي كه در همان ولايت فقيه است در ارتباط با امام است. شكوفايي ما به خاطر آن است كه حقيقت ديگري ندارد.و به درستي فرمودند بايد تلاوت كنيم شايد يك بخش آن همين توجه است. خوب حالا بايد صوت زيبا و درست ادا شود روخواني، فهم قرآن، تفسير قرآن از ظواهر مختلف اقيانوس عظيمي است كه هركس از زاويه اي به آن نگاه كند آن را برداشت مي كند. آن روح و حقيقت امام است.
من از همه شما تشكر مي كنم حقيقتا كارهاي قرآني كه در كشور با اين جهتي كه عرض كردم انجام مي شود روز به روز گسترده‌تر و موجب افتخار ماست. ارتباطات اجتماعي، اقتصاد، كشاورزي، صنعت هدف نيست اينها همه ابزار و مقدمه است براي اينكه انسان ها در اين بستر به كمال برسند. كوتاه‌ترين اين راه قرآن است.آشنا كردن دلها به روح قرآن است بالاترين خدمت به جامعه بشري است.
الحمدالله خيل عظيم خادمان قرآن با نشاط و زنده تلاش مي كنند و خداوند انشاء الله به كارهاي شما وسعت و بركت بدهد و ذهن هاي شما را شكوفا و دلهايتان را باز بكند تا جوانهاي ما از انديشه كلام و نفس شما بهره ببرند.

منبع: فارس نیوز


درباره : <-PostCategory->
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : ,
تعداد بازدید : 199
نوشته شده در : دوشنبه 26 مهر 1389 توسط کیانوش انصاری| لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
صفحات دیگر